KorinekPohar

Aleš Kořínek

PGAC – Ropice Golf Trophy, Ropice (25. – 26.7.2016)

Úterý – 2. kolo
Zvítězil Aleš Kořínek. O jednu ránu porazil dosud vedoucího hráče Petra Niče, když v druhém kole zahrál sedm birdie a jedno bogey, celkem 66 ran, šest pod par. V celkovém součtu skončil Kořínek devět ran pod parem.
Vedoucí hráč Petr Nič se v druhém kole zhoršil o čtyři údery. Zahrál pět birdie a tři bogey, 70 ran. S celkovým skore -8 obsadil druhou pozici.
Na třetím místě skončil Slovák Juraj Zvarík se skore -6.

Čtvrté místo získal amatér Vítek Novák (-4).

Další pozice: 6. Váňová, Siakala (-2), 8. Dostál, Procházka (-1), 10. Studený, Cafourek (+1), 15. Tintěra, Reece (+2), 21. Hahn (+5), 23. Nový, Koželuhová (+6), 28. Ajster, Hinnerová (+7), 31. Příhoda (+8), 40. Friesz (+12).

Konečné Top 10:

vyslRopice2kb

Leaderboard

.

NicPetr

Petr Nič

Pondělí – 1. kolo
V prvním kole si vedl nejlépe Petr Nič. Zahrál sedm birdie, jediné bogey a zapsal výsledek 66 ran (-6). O dvě rány zpět je domácí Marek Siakala (-4). K druhé pozici mu pomohlo Hole in One na druhé jamce. Přidal čtyři  birdie a dvě bogey. Celkem 68 ran, čtyři pod parem.
O třetí místo (-3) se dělí Aleš Kořínek s amatérem Vítkem Novákem. Shodně zahráli 69 úderů.

Slabší start měli někteří favorité. Jan Cafourek je se skore +1 na 8. pozici, Lukáš Tintěra na 18. pozici (+2), Martin Příhoda na 34. pozici (+4) a Marek Nový na 38. pozici (+5).

Další pozice:
5. Váňová (-1), 6. Zvarík (-1), 8. Procházka, Dostál, Reece (+1), 18. Hinnerová (+2), 19. Ajster (+2), 25. Koželuhová (+3), 34. Páleník (+4), 42. Friesz (+7).

Top 10 prvního kola:
vyslRopice1k

 

foto © Víťa Štrouf

.

P7247975Neděle – Pro-Am
V nedělním Pro-Amu zvítězil tým Štefana Páleníka s Jitkou Onderšinovou, Petrem Onderšinem a Alešem Rozsypalem.  Druhé místo získal tým Martina Příhody s Václavem Raškou, Martinem Miarkou a Pavlem Vašíčkem. Na třetí pozici se umístil flight Marka Nového s Jaroslavem Ligockim, Lechem Kubikema Petrem Varinskym.

Úvod
Čtvrtý turnaj Czech PGA Tour 2016 se koná v Ropici. Na programu jsou sobotní tréninkové kolo, nedělní Pro-Am  a dvě soutěžní kola v pondělí a úterý.

I přes absenci špičkových hráčů, kteří se účastní turnajů v zahraničí, je Ropice Trophy velmi dobře obsazen. Na startu uvidíme Jana Cafourka, Lukáš Tintěru, Aleše Kořínka, Marka Nového, Marka Siakalu nebo Petra Niče. Ze zahraničí přijeli Reece Phillips, Benajmin Palanszki, Tamáš a Balasz Lugosi nebo Jan Friesz. Profesionálů se postaví i nejlepší amatér Vítek Novák. Ženskou část profesionálek zastupují Lucie Hinnerová, Eva Koželuhová a Šideri Váňová.

 foto Víťa Štrouf